XXIV Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Katowicach

Diabetologia

Po czasie pandemii i lockdownu przyszedł czas na formułę w pełni stacjonarną. W dniach od 18 do 20 maja 2023 r. w Katowicach odbył się XXIV Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Jest to największe i bez wątpienia najważniejsze wydarzenie diabetologiczne w naszym kraju. Zjazd przyciągnął prawie 2 tys. uczestników – głównie lekarzy, specjalistów, pielęgniarki, studentów medycyny, a także przedstawicieli organizacji pacjenckich. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Zjazdu był prof. dr hab. n. med. Janusz Gumprecht. Czasopismo „Choroby cywilizacyjne w praktyce lekarskiej. Kardiologia i diabetologia” objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

W trakcie Zjazdu poruszono najbardziej aktualne, czasami kontrowersyjne i złożone doniesienia naukowe, przekładając je na praktykę dnia codziennego. Organizatorzy Zjazdu przygotowali niezwykle bogaty program interdyscyplinarnych sesji tematycznych, z zaangażowaniem nie tylko diabetologów, ale także uznanych liderów opinii w zakresie innych dyscyplin medycyny, kluczowych w optymalizacji terapii chorego na cukrzycę. Sesje odbywały się równocześnie w czterech salach wykładowych na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Nie zabrakło również prezentacji prac naukowych, zarówno w sesjach prezentacji ustnych, jak i plakatowych.
Już trzeci raz spotykamy się w Katowicach, po pięciu latach od ostatniego zjazdu w tym mieście. Zjazd naukowy PTD w kalendarzu polskiej diabetologii jest najważniejszym corocznym wydarzeniem. Spotykamy się tutaj wśród członków, sympatyków, przyjaciół i gości, w tym gości zagranicznych. W trakcie Zjazdu odbywa się tradycyjnie Zjazd Walny Członków PTD. W tym roku jest to zjazd wyborczy. Stery Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego na kadencję 2023–2027 przejmuje pan...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Choroby Cywilizacyjne w Praktyce Lekarskiej – Kardiologia i diabetologia"
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Zniżki w konferencjach organizowanych przez redakcję
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI